Ekonomi

EYT Meclis’ten ne zaman geçecek? AK Parti ilk kez tarih yazdı

AK Parti Kümelenme Başkan Yardımcısı Bülent Turan, Habertürk TV’de katıldığı canlı yayında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. AK Parti Milletvekili Turan, Milyonlarca kişinin merakla beklediği Emeklilik Bekleyenler ( EytDüzenlemeden de bahsetti.

“SALI VEYA ÇARŞAMBA GÜNÜ GÖRÜŞMEYE GİDECEĞİZ”

Turan, “Türkiye’nin bütün toplumsal kesimlerinin derdi bizi ilgilendiriyor. 500’e yakın sözleşmeli çalışanımızı bugün Meclis’e verdik. Pazartesi günü yönetim kurulu başkanımız Cevdet Bey toplantıya çağırdı. O iş biterse” dedi. , salı veya çarşamba günü görüşmeye başlayacağız. Sanırım hafta bitecek. EYT daha gelmedi. Cumhurbaşkanımız EYT’nin ana hatlarını kamuoyuna açıkladı.” ifadelerini kullandı.

“ŞUBAT ORTASINDA BİTMEYECEĞİNİ UMUT EDİYORUM”

EYT yönetmeliğinin Meclis’ten ne zaman geçeceği sorusuna Turan, “Çok büyük bir rakam var. O anlamda büyük bir sorun vardı, çözüldü. EYT’nin bütün sorunlarını isteyen bir ekibiz. Sonunda.” Çalışma komisyona gelir.Bir an önce olmasını isteriz.Kanun çıkar, kişi “Biz bir işten bahsederken ok yaydan çıkar. Bunlar TBMM ve Bakanlığın çalışmalarına göre takvime uygun olarak adım adım yapılıyor. İnşallah şubat ortasında bitecek.” dedi.

2 MİLYON 250 BİN KİŞİ EMEKLİ OLACAK

23 yıllık sorunun çözümlenmesine yönelik teklif 8 Eylül 1999’dan önce işe başlayanları kapsayacak. Yönetmelik ile ilk etapta 2 milyon 250 bin vatandaş emekli olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu